در این دنیای رقابتی، داشتن یک محصول با کیفیت به تنهایی کافی نیست. به عنوان صاحب یک کسب‌ و کار باید بدانید چطور محصول و یا سرویس خود را به فروش برسانید. به همین دلیل است که بازاریابی نقش حیاتی در موفقیت کسب‌وکار شما بازی می‌کند. زمانی که پیشنهاد خود را تعریف کردید، انجام تحقیقات بازار، شناسایی مخاطب هدف، ایجاد هویت بصری، و حتی ایجاد وب سایت ضروری است.

به عنوان صاحب کسب‌وکار کوچک، شما همه چیز را به خوبی می‌دانید که راه موفقیت می‌تواند گاهی کمی پر از دست‌انداز باشد. با این حال، این که چطور از این مشکلات اجتناب کنید یا این مشکلات را پیش بینی کنید بسیار مهم است.

زمانی که به نقطه فروش محصولات و یا خدمات خود رسیدید، برخی اشتباهات رایج وجود دارند که به راحتی ساخته می‌شوند – اما به راحتی از آن‌ها اجتناب می‌شود. از فعالیت‌های بازاریابی رسانه‌ای شما گرفته تا مشارکت هایی که انجام میدهید. ما هفت اشتباه مرگبار را که هرگز نباید مرتکب شوید را شناسایی کرده‌ایم. تحت هر شرایطی. به این به عنوان کتاب مقدس بازاریابی خود فکر کنید. به نام تبلیغات، رقابت و فروش. آمین!

۱) تنبل کاری

“این طرح آخرین بار نتیجه داد، اجازه دهید این کار را دوباره امسال انجام دهیم!”

همانطور که شنیده اید می گویند: “اگر شکست نخورده ای، آن را حل نکن.” اما حقیقت این است که هیچ چیز تا ابد دوام نمی‌آورد، درست است؛ شما می‌توانید بهترین پیتزا را در بروکلین داشته باشید اما چندین عامل می‌تواند این وضعیت را خیلی سریع تغییر دهد. باید از تغییرات آگاه باشید و آن‌ها را پیش‌بینی کنید تا بتوانید کسب‌وکار خود را آماده کنید. بهتر است که نسبت به مشکلات با واکنشی فعالانه عمل کنیم.

افتادن در دام تفکر ساده است چون یک فعالیت در سال قبل انجام شد شما باید دوباره آن را انجام دهید. فقط بدانید که مخاطبین شما باهوش هستند ( باهوش‌تر از چیزی هستند که می‌توانید فکر کنید! ) و ایده دوباره مورد استفاده مجدد شما را به یاد خواهند آورد. پس تنبل نباش. هر سال یک‌بار سرمایه‌گذاری کنید و کسب‌وکار خود را به فعالیت‌های جدید، منحصر به فرد و خلاق تبدیل کنید.

۲) حسادت

 آیا شما دیدید که رقبای ما اخیرا چه کردند ؟ 

کپی کردن یک ایده از رقیب فقط مشکلات بیشتری را ایجاد می‌کند. اولین و مهمترین مسئله قانونی بودن کار است. کپی کردن یا سرقت ادبی می‌تواند شما را به یک دعوای حقوقی بکشاند که هیچ وقت برای هیچ شرکتی یک نگاه خوب نبوده است. صحبت از تصویر، این دومین مشکل شماست. مخاطب شما ممکن است ” شما و این ایده ” قرض گرفته‌شده ” را به رسمیت نشناسند. برعکس، آن‌ها به دنبال ” اصل ایده شما ” با برند هایی که در ابتدا آن را انجام داده بودند ، خواهند گشت و طرفدار آن ها خواهند شد. در نهایت، هیچ چیز بدتر از یک کپی رایت وجود ندارد، به اضافه اینکه شما اعتبار مخاطبین خود را سریع‌تر از آنچه که بتوانید بگویید “ وفاداری “ از دست خواهید داد.

شما باید تفاوت های خود را درک کنید. دو یا سه بخش از کسب‌وکار خود را انتخاب کنید که در آن ها منحصر به فرد هستید و روی آن‌ها تمرکز کنید. نشان دهید که چگونه برند شما با تاکید بر این نقاط ، شما را از رقیب جدا می‌کند. آیا تحویل رایگان را پیشنهاد می کنید؟ آیا محصولات شما دست ساز هستند؟ آیا قیمت های شما بی نظیر است؟ زمان آن رسیده که به مخاطبین خود اجازه دهید همه چیزهایی را که شما را یک شرکت برجسته می‌سازد ، بدانند.

۳) حرص و طمع

 بیایید با این گزینه پیش برویم، این کار خیلی دوست داشتنی تر است.”

برای اثبات یک نکته، تصور کنید که شما یک شرکت نوپا هستید. شما برای جشن اولین سال حضور خود تصمیم به برپایی یک جشن بسیار بزرگ میکنید و هزینه ی بسیار زیادی را خرج میکنید! در حالی که هیچ‌کس نگفت تو نباید این کار را بکنی، این به این معنا نیست که تو باید این کار را بکنی .

تمام مطالب بازاریابی شما باید براساس دو هدف اصلی باشد: آگاهی از برند و افزایش فروش. بعد از کمی تحقیق، باید یک استراتژی ایجاد کنید و به آن وفادار بمانید. برای سازگار بودن و “ بر روی نام تجاری “، باید دستورالعمل‌های اولیه‌ای را که در ابتدا مشخص کردید ، دنبال کنید. البته، رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به شما در رسیدن به اهداف خود کمک کنند ، اما به خاطر داشته باشید که آن‌ها وسیله‌ای برای رسیدن به هدف نیستند. فقط به خاطر داشته باشید که این “ لایک “ و “ سهام “ به دلار یا حتی bitcoin تبدیل نمی‌شوند!

۴) هوس

 بیایید با تعداد زیادی از شرکت‌ها شریک شویم .”

مارک های معتبر همیشه در جستجوی روش هایی برای گسترش یافتن با روش هایی مانند وبلاگ نویسی مهمان، ویژگی ها و مشارکت هستند. طولی نمی‌کشد که برند شما به رسمیت شناخته می‌شود و با چندین فرصت باور نکردنی روبرو خواهد شد.

دقیقا در این لحظه است که شما باید زمان را صرف فکر کردن درباره این مشارکت بالقوه بکنید. آیا این تبلیغ به نفع برند شما خواهد بود؟ آیا مخاطبان شما سازگار هستند؟ آیا مارک های شما دارای همان نوع ارزش هستند؟ این‌ها نوع سوالاتی هستند که شما باید قبل از تعهد به توافق بلند مدت از خود بپرسید. بر حذر باشید از فریب دادن، تصمیم منطقی و تحقیق بگیرید.

۵) زیاده روی به واسطه خشم

“بگذارید این خبرنامه را به تعداد زیادی از مردم ارسال کنیم.”

و این گونه است که اسپم اختراع شد. هنگامی که شما آنلاین یا حتی آنلاین تبلیغ می کنید، باید مخاطبان خود را با دقت انتخاب کنید. با این حال، ممکن است بخواهید خبرنامه را به فهرست تمام مشتریان خود ارسال کنید، نه این کار را نکنید ! زمانی را صرف کنید که لیست خود را طبق اولویت‌های خوانندگان خود تقسیم‌بندی کنید.

ممکن است برخی تصور کنند تبلیغات رایگان مانند ارسال خبرنامه به ایمیل کاربران تنها به این دلیل که رایگان هستند نباید در آن ها هیچ محدودیتی باشد. با ارسال خبرنامه های متعدد و تبلیغات تکراری تنها چیزی که هست این است که با انجام این کار ریسک از دست دادن مشترکین ارزشمند را اجرا می‌کنید. قبل از کلیک بر روی دکمه “ارسال”، گیرندگان خود را با دقت انتخاب کنید.

۶) غرور

 بدون توجه به نظرات، من می‌دانم که ایده من شگفت‌انگیز است .”

زمانی که می‌خواهید برای شرکت خود لوگوایجاد کنید یا وب سایت خود را بسازید و یا حتی یک برنامه تبلیغاتی ایجاد کنید ، به عنوان صاحب کسب‌وکار، شما، ۱۰۰ ٪ درگیر در هر مرحله هستند. به منظور دستیابی به نتایج عالی ، نیازمند ساعت ها تحقیق، تحلیل و سناریوهای بی شماری از آزمون و خطا می‌باشید. بنابراین تعجب‌آور نیست که شما به شدت به همه عناصر متصل هستید. و این چیز خوبی است، اما می‌تواند چیز بدی باشد. مهم است بدانید چه زمانی باید یک گام به عقب بردارید و به تصویر بزرگ‌تر نگاه کنید.

به یاد داشته باشید ، شما نمی‌توانید محصول یا سرویس خود را بخرید. مشتریان بالقوه هستند که این کار را انجام می دهند. به همین دلیل است که نظر مخاطبین هدف تان بسیار ارزشمند است. به طور طبیعی، آن‌ها محصول یا سرویس شما را در نور بسیار متفاوتی می‌بینند. بر خلاف شما ، آن‌ها آنجا نبودند تا شاهد روند خلاق باشند ، بنابراین نظر آن‌ها تنها در محصول نهایی قرار دارد. پس با دقت به انتقاد آن‌ها گوش دهید ( حتی اگر دشوار باشد ). از این دیدگاه بیرونی می‌توانید در مورد نحوه تطبیق محصول و یا سرویس خود به منظور برآورده کردن انتظارات آن‌ها فکر کنید.

۷) خرج از روی شکم سیری!

“بیایید این ورزشکار را استخدام کنیم، آنها سفیر نام تجاری نایک بودند”.

ما هیچ چیز علیه ورزش‌کاران یا Nike برای این موضوع نداریم! فکر نکنید که هزینه های زیادی از پول و استخدام چهره های شناخته شده یک مبارزه بازاریابی موفق را تضمین کند. هرگز چنین چیزی نیست. هر چند که این موضوع اغلب اوقات از اساسی ترین ایده ها است که موفق ترین نیز هستند. امکان دستیابی به نتایج عالی به باقی ماندن بودجه شما بستگی دارد. زمانی که بودجه ای در ذخایر کار نداشتید بدانید که دیگر کسب و کاری هم وجود ندارد. تحت هر شرایطی به نام تجاری خود وفادار بمانید. درباره بازگشت خود به سرمایه‌گذاری فکر کنید. همیشه بهتر است که به آرامی رشد کنید تا اینکه با یک ضربه بزرگ نتوانید به رشد خود ادامه دهید.

منبع: مگ وب