حالا ثروتمندترین مردان دنیا در حوزه فناوری هستند

بنیان‌گذار فیسبوک با رد شدن از وارن بافت، سومین مرد ثرتمند دنیا لقب گرفت.

حالا برای اولین بار در تاریخ است که هر سه فرد ثروتمند دنیا در حوزه فناوری هستند و نشان می‌دهد این حوزه چقدر در تولید ثروت قدرتمند است.

اکنون، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک تنها جف بزوس مدیرعامل آمازون و بیل گیتس بنیان‌گذار مایکروسافت را ثروتمندتر از خود می‌بیند.

روز جمعه، شاخص سهام فیسبوک رشدی ۲.۴ درصدی داشت و همین رشد کافی بود که ثروت زاکربرگ بیشتر از مرد افسانه‌ای دنیای تجارت، وارن بافت شود. اکنون، زاکربرگ ۳۴ ساله ثروتی ۸۱.۶ میلیارد دلار دارد که حدود ۳۷۳ میلیون دلار بیشتر از وارن بافت ۸۷ ساله است.

افزایش ثروت زاکربرگ در حالی رخ داد که فیسبوک طی ماه‌های گذشته با رسوایی‌ها و چالش‌های حریم خصوصی بزرگی روبرو بوده و ارزش هر سهم این شبکه اجتماعی در ۲۷ ماه مارس به پایین‌ترین رقم خود در هشت ماه اخیر، ۱۵۲.۲۲ دلار رسیده بود. روز جمعه دوباره ارزش سهام این شرکت اوج گرفت و به ۲۰۳.۲۳ دلار رسید.

فناوری پول‌ساز

بلومبرگ گزارش داده است که جمع ثروت‌های مردان دنیای فناوری بیش از یک پنجم کل ثروت مردان پول‌دار دنیا را تشکیل می‌دهد و هیچ حوزه‌ای مانند فناوری پول‌ساز نیست. شاخص‌ بلومبرگ ثروتی در حدود ۵ تریلیون دلار را ردگیری می‌کند که اکنون ۱ تریلیون دلار آن در دست مدیران دنیای فناوری است.

شاخص بلومبرگ، هر روز ثروت نزدیک به ۵۰۰ مرد ثروتمند دنیا را پس از پایان معاملات روزانه دنبال می‌کند.

author ۲۷ تیر ۱۳۹۷